Poradenství a kurzy češtiny pro cizince

Centrum pro integraci cizinců o.s. je nezisková organizace, která cizincům poskytuje bezplatné sociální a pracovní poradenství, realizuje nízkoprahové kurzy češtiny a také dobrovolnický program. 

V rámci poradenství poskytuje CIC informace a asistenci zejm. při řešení otázek týkajících se pobytu, občanství ČR, práce, vzdělávání, sociálního zabezpečení, bydlení, zdravotní péče atd.

CIC sídlí v Kolíně v ulici Zahradní 46, v prvním patře. Navštívit jej můžete v pondělí 13:00 – 17:00 a úterý 12:00 – 17:30, v dalších dnech na základě předchozí domluvy. Kontaktovat můžete Mgr. Michalu Musilovou na telefonu 312 310 322 a 774 866 838, nebo emailu michala.musilova@cicpraha.org.
 
Nízkoprahové kurzy češtiny v současnosti probíhají každé úterý a čtvrtek od 18:00 – 19:30 v prvním patře Městského společenského domu. Jsou otevřené všem zájemcům bez ohledu na znalost češtiny, věk, státní příslušnost; přijít tedy může kdokoliv bez předchozí registrace, za lekci zaplatí až na místě symbolických 20 Kč. Kurzy vede zkušený lektor zvyklý pracovat s heterogenní skupinou, výuka je zaměřená na jednoduché užití češtiny v běžných situacích, např. v obchodě, u lékaře apod.  
 
Pro více informací navštivte webové stránky organizace - www.cicpraha.org.