Zveme vás na Svatomartinské hody

Svatý Martin zřejmě nepřijede na bílém koni, ale určitě dorazí do Kutné Hory s vozem plným skvělého svatomartinského vína! Dovolujeme si vás srdečně pozvat na Svatomartinské hody, které se pod záštitou Středočeského kraje uskuteční v areálu unikátní Jezuitské koleje.

V Jezuitské koleji bude připravena degustace svatomartinského vína a můžete se těšit i na ochutnávku specialit a variací na tradiční svatomartinskou husu! Připraven je i bohatý doprovodný program, včetně odborných přednášek o vinařství a svatomartinském víně. Můžete se těšit na cimbálovou kapelu Jožky Šmukaře, Brněnský cimbál band a Vidlácké filharmoniky. V rámci doprovodného programu vystoupí „chůdaři“ z Divadla Studna a je připravena ukázka starých českých řemesel. 

Abyste si mohli husí speciality a lahodné svatomartinské v klidu, pohodě a vsedě vychutnat, bude na prostranství před Jezuitskou kolejí umístěn velkokapacitní vyhřívaný stan s dalším občerstvením (pivo, svařené víno), kde proběhne část doprovodného programu. Akci mediálně podporuje Vinařský fond ČR a Průvodcovská služba Kutná Hora s. r. o. Tradiční svatomartinskou husu si navíc můžete po celý týden vychutnat ve vybraných kutnohorských restauracích. Přivítejte s námi zimu ve stříbrném městě kalíškem svatomartinského!
 
Termín akce: 12. 11. 2011 11:00 - 12. 11. 2011 18:00