Zeman chce při návštěvě středních Čech zavítat do rodného Kolína

Prezident Miloš Zeman při návštěvě Středočeského kraje od 15. do 17. října mimo jiné zavítá do Kolína, kde se narodil, studoval a v 60. letech pracoval ve strojírnách Tatra Kolín. Zavítat by měl také do automobilky TPCA, která začala vznikat v době, kdy byl českým premiérem. ČTK to zjistila z předběžného programu návštěvy, který včera  probírali zástupci Hradu a další organizátoři na krajském úřadu. 

Zeman by měl návštěvu středních Čech zahájit na krajském úřadu v Praze, kde vystoupí před zastupiteli a dalšími zástupci úřadu. Pak pojede do Příbrami, Dobříše a Kladna. V plánu je například setkání s představiteli měst, obyvateli nebo návštěva příbramské nemocnice. 
    
Druhý den chce v kraji prezident debatovat se studenty v rodném Kolíně, kde se má také setkat s představiteli města. Navštívit by měl i kolínskou automobilku v nedaleké průmyslové zóně v Ovčárech. "Je to v jednání, ale v tuto chvíli ještě není nic rozhodnuto," řekl ČTK mluvčí automobilky Radek Kňava. 
    
Prezident by se měl přesunout také do Cerhenic, kde je starostou Marek Semerád (ČSSD), který prosazuje vznik muzea Miloše Zemana v Kolíně. Druhý den by měl prezident zakončit ve středočeské galerii v Kutné Hoře. Třetí den návštěvy má prezident vyhrazený pro návštěvu Nymburka, kde se chce kromě představitelů města setkat i s obyvateli. 
    
Prezidentská kancelář v srpnu oznámila, že Zeman ještě letos navštíví všechny kraje mimo Prahy, kde sídlí. Turné v září zahájil ve Zlínském kraji, pak byl v Pardubickém a Jihomoravském kraji. Nyní prezident tráví tři dny v Moravskoslezském kraji. 
 
zdroj: ČTK