Výstavbu autobusového nádraží v Kolíně komplikuje umístění kabelů

Vybudování nového autobusového nádraží v Kolíně komplikuje umístění některých kabelů. Bude nutná přeložka, radnice nyní věc řeší se společností ČEZ. Město chce s výstavbou letos minimálně začít. V připravovaném rozpočtu, který budou zastupitelé schvalovat koncem ledna, má na tuto akci vyčleněno 30 milionů korun. Novinářům to dnes řekl starosta Vít Rakušan (Změna pro Kolín). 

Nynější autobusové nádraží by se ze současného prostoru v centru města mělo posunout blíž k budově vlakového nádraží. Na původním místě by mohl vzniknout park a odstavné parkoviště pro autobusy vozící turisty. 
    
"Chceme v tomto roce každopádně začít, ale nechceme tady na začátku roku říkat, že se to určitě stihne. Technických problémů je tam celá řada - jak jednání s Českými drahami o dotyčném pozemku, které zatím běží úspěšně, tak teď jednání s firmou ČEZ," uvedl Rakušan. 
    
Komplikace podle něj představuje hlavně umístění kabelů. Neodpovídá totiž normám, když je kabel přejížděn podélně, a bude tudíž zapotřebí přeložka. "To může být problém, protože běžné termíny třeba trvají 12 měsíců," uvedl starosta k žádostem o podobná opatření. 
    
Radnice podle něj potíže s kabely vůbec nepředpokládala. "My jsme nic v tomto ohledu nezanedbali, protože ten kabel se objevil na úplně jiném místě, než bylo v plánech. Historicky byl prostě umístěn jinde," poznamenal starosta. 
    
Nové nádraží by mělo mít podobu moderního terminálu, který byl umožňoval takzvaný "přestup suchou nohou" na vlakovou dopravu. Současné autobusové nádraží využívají dálkové i regionální autobusy. Jeho současná podoba je podle radnice architektonicky rozbouraná a netvoří funkční celek. 
 
zdroj: ČTK