Výlov žehuňského rybníku

Od úterý 16. října do čtvrtka 18. října probíhal výlov rybníku Žehuň - s plochou 258 hektarů největší rybník ve Středočeském kraji a devátý největší v České republice, kde je se svojí délkou 5,5 kilometru současně jedním z nejdelších. 

Jak popsal František Stráník, který výlov sledoval, po celou tuto dobu jste mohli vidět na hrázi rybníka odhadem 300 zvědavců pozorující muže v rybářských skafandrech pohybujících se ve vodách tohoto proslulého rybníka a snažících se o přesun ryb do připravených kádí na břehu. Na hrázi nebyli pouze dospělí. Pozorování se zúčastnila i mateřská školka z Poděbrad, která dostala fundovaný rybářský výklad o životě ryb v rybníku a všech věcech s tímto spojených.

Výlov pro rybáře začal každý den ráno s rozbřeskem a končil téměř až do setmění. V rybářských sítích jste mohli vidět  kapry,  sumce,  štiky,  candáty,  líny,  cejny, plotice, amury i tolstolobiky. Byly tam i pěkné kousky vážící 8 až 15 kilogramů. Ryby domů jste si mohli koupit ve stánkách na hrázi spolu s něčím na zahřátí…