Vodáci musejí jít pryč od Sandberka

Městské pozemky i s loděnicí u jezera Sandberk musí Klub vodních sportů Sandberk do konce roku opustit. Město Kolín mu dalo na základě verdiktu radních výpověď. Prezident klubu Pavel Šrámek ale věří, že vodáci u Sandberku zůstanou. 

Podle 1. místostarosty Tomáše Růžičky radnice neměla k zásadnímu kroku žádný závažný důvod typu neplacení nájmu než ten, že chce uzavřenou rekreační oblast otevřít široké veřejnosti a vylepšit zanedbaný majetek.

"Zvažujeme další využití, které směřuje k otevřené rekreační zóně pro veřejnost. Předpokládáme, že město by mohlo u Sandberku provozovat vlastní rekreační zázemí," popsal záměr Tomáš Růžička. Zmínil, že bude třeba nutné investovat do vylepšení pláže. Starosta Vít Rakušan řekl, že městu nejde o to, znepříjemňovat vodákům život, se kterými je možné se domluvit na další spolupráci.
 
Prezident Klubu vodních sportů Pavel Šrámek v srpnu převzal od vedoucího městského odboru správy bytových a nebytových prostor Josefa Michalčíka výpověď z nájmu. "Plánujeme na září schůzku s nejvyššími představiteli radnice," tvrdí Pavel Šrámek. Podle jeho názoru jde městu o zvýšení nájmu, který dosud činil 5 tisíc korun, avšak vodáci se museli starat o areál vlastními prostředky.