Voda ve středočeských přírodních koupalištích je většinou čistá

Voda ve středočeských přírodních koupalištích je většinou čistá. Jediným místem s mírně zhoršenou kvalitou vody je Písník v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku, kde hygienici zjistili zvýšený výskyt sinic. ČTK to dnes zjistila na webu Krajské hygienické stanice Středočeského kraje. 

Podmínky pro koupání jsou ideální ve všech ostatních sledovaných přírodních nádržích, potvrdila to i měření z tohoto týdne. Podle nich je v pořádku například voda v jezeře Ostrá na Nymbursku, na koupališti Lhota a Jezeru Konětopy v okrese Praha-východ nebo Novém Rybníku na Příbramsku. 
    
Na koupališti Hradištko I na Kolínsku, kde byl zjištěn masivní výskyt zelených řas, a na přírodním koupališti Vyžlovka v okrese Praha-východ, má voda zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti, například není čirá, ale není zdravotně závadná. V ostatních přírodních nádržích jsou podmínky pro koupání ideální. 
    
Hygienici sledují vodu na zlomku vodních ploch v kraji, a to na těch, které jsou provozovány jako koupaliště. Na ostatních vodních plochách kvalitu vody nikdo nemonitoruje a koupání je na vlastní nebezpečí. 
 
zdroj: ČTK