Ve Středočeském kraji vzrostly ceny pohonných hmot

Ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu vzrostly ceny pohonných hmot. Nejprodávanější benzin Natural 95 v průměru zdražil o 15 haléřů na 36,57 koruny za litr, nafta o 27 haléřů na 36,09 Kč za litr. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje. Nejvýhodnější ceny paliv jsou na Mělnicku a Rakovnicku, nejdražším regionem pro motoristy je Benešovsko. 

Nejlevnější benzin tankují řidiči na Mělnicku, kde za litr Naturalu 95 průměrně zaplatí 35,87 Kč. V ostatních okresech jeho průměrná cena přesahuje 36 korun za litr. Nejdražší benzin se prodává na Benešovsku, a to za 37,63 korun za litr. Hranici 37 korun překonávají také průměrné ceny na Berounsku a v okrese Praha-západ. 

Nafta je teď nejlevnější na Rakovnicku, kde řidič za litr průměrně zaplatí 35,49 koruny. Pod hranicí 36 korun se diesel prodává také na Kladensku, Kolínsku, Kutnohorsku, Mělnicku, Mladoboleslavsku a v okrese Praha-východ. Nejdražší je na Benešovsku, kde litr nafty stojí průměrně 36,95 koruny. Za více než 36 korun se prodává ještě na Berounsku, Nymbursku, Příbramsku a v Praze-západ. 
    
Ceny ve středních Čechách jsou nyní mírně vyšší než celostátní průměr. Natural 95 v celém Česku proti minulé středě zdražil o 18 haléřů na průměrných 36,50 koruny za litr a průměrná cena litru nafty vzrostla o 24 haléřů na 36,07 koruny. Nejdražší pohonné hmoty jsou v Praze, nejlevněji tankují řidiči v Jihočeském a Libereckém kraji.
 
zdroj: ČTK