V Průmyslové zóně Kolín - Ovčáry vyroste nový závod pro 190 lidí

Město Kolín získalo souhlas zastupitelů s prodejem 1,5 hektaru velkého pozemku v Průmyslové zóně Kolín - Ovčáry společnosti Dirac Industries. Za to získá do pokladny 6,15 milionů korun a navíc na místě vyroste závod na výrobu elektrických zařízení a topných těles, který zaměstná zhruba 190 lidí. K výstavbě by mělo dojít ještě letos.

Zastupitelstvo rovněž souhlasilo s uzavřením smlouvy o smlouvě budoucí na prodej pozemku o velikosti 16,8 hektaru firmě Amesbury, která se zabývá výstavbou průmyslových areálů a sídlí také v Praze. Více o záměru zatím není známo. Už loni v červnu však zastupitelé přijali návrh na prodej pozemku o velikosti necelých 6 hektarů v Průmyslové zóně Kolín/Ovčáry firmě Amesbury za cenu dosahující téměř 24 milionů korun. Tehdy zástupce společnosti osobně zastupitelstvo ujistil, že zpoloviny by měly v zóně přibýt haly na výrobní činnost, ale též skladové a logistické prostory.

Loni starosta Vít Rakušan prozradil, že o zmíněnou průmyslovou zónu mají předběžný dále zájem americký výrobce malých letadel a francouzsko-americký producent chladicí techniky. Americká firma má zájem o 10 hektarů plochy a francouzsko-americký investor by chtěl obsadit 5 hektarů. Celá průmyslová zóna má rozlohu 370 hektarů, z toho necelá třetina je volných.

www.kolin.cz