V Praze a Středočeském kraji přibude výluk na železnici

V Praze a Středočeském kraji začnou ještě v květnu další železniční výluky. Krátkodobě například nepojedou spoje mezi Kladnem a Kralupy nad Vltavou nebo Lužnou a Žatcem. Už před několika dny se objevily výluky na trati z Prahy na České Budějovice. ČTK to dnes sdělil mluvčí Českých drah Petr Pošta. Pokračují také dlouhodobá omezení kvůli pracím na trati mezi Prahou a Kolínem či Benešovem a Trhovým Štěpánovem.

Na několik dní bude přerušena železniční doprava na trati mezi Nymburkem a Mladou Boleslaví. V úseku Nymburk - Čachovice nepojedou vlaky 12. a 13. května vždy od 08:20 do 16:10 a v úseku Luštěnice - Čachovice 14. a 15. května od 08:25 do 16:15. Také pouze krátkodobě nepojedou spoje Českých drah mezi Kladnem a Kralupy nad Vltavou. Výluka se ovšem týká jen vlaků jedoucích v celém úseku Kladno - Kralupy nad Vltavou a zpět, které od 14. do 16. května vždy od 08:00 do 16:40 nahradí autobusy. Vlaky jezdící jen mezi zastávkami Kladno a Kladno-Ostrovec zůstanou v provozu.
 
Od 12. do 16. května vždy od 07:30 do 14:20 bude výluka na trati Lužná - Chomutov v úseku mezi Lužnou a Žatcem. "Ve stanici Žatec nebude zajištěn přestup od spojů náhradní autobusové dopravy ze směru Lužná u Rakovníka na spěšný vlak ve směru Jirkov, který odjede včas podle pravidelného jízdního řádu," upozornil Pošta. "Cestující žádáme, aby využili rychlíky Plzeň - Žatec - Chomutov - Most, ve kterých budou v úseku Žatec - Chomutov - Jirkov odbaveni jako ve spěšném vlaku," doplnil.
 
V pondělí 12. května a úterý 13. května vždy od 08:10 do 17:50 pojedou v úseku Praha-Krč - Praha-Vršovice osobní vlaky po delší objízdné trase. Delší výluka čeká cestující v úseku Zdice - Příbram, kde se bude opravovat trať. Od 14. května do 2. června nahradí autobusová doprava vlaky ve zmíněném úseku a také rychlíky v úseku Beroun - Příbram.
 
Už od 5. května nejezdí vlaky na tratích mezi Kralupy nad Vltavou a Louny a mezi Zlonicemi a Vraňany. Doprava je přerušena až do 24. května v úsecích Slaný - Zlonice - Peruc a Zlonice - Straškov. Výluka se dotkla i spěšných vlaků, které nepojedou v úseku Slaný - Peruc - Most. Vlakové spoje nahradily autobusy. Ve stejném období nejezdí ani spoje v úseku Zlonice - Straškov, a to vždy od 07:00 do 18:25.
 
Navíc pokračuje několik dlouhodobých omezení. Už 13. května skončí výluka v úseku Benešov u Prahy - Trhový Štěpánov a ještě do 18. května nejezdí v pracovní dny pražská městská linka S41 v úseku Praha-Libeň - Roztoky u Prahy. Na trati Praha - Kolín musejí cestující kvůli rekonstrukci počítat s omezením nástupu a výstupu na zastávkách Praha-Klánovice a Praha-Běchovice do 9. června a na zastávkách Rostoklaty a Tuklaty do 26. května. Půlnoční osobní vlak do Kolína bude až do 29. července nahrazen autobusovým spojem. Dlouhodobě se opravují koleje v úseku Radim - Kouřim, poškozené loňskými záplavami.
 
zdroj: ČTK