V kolínské nemocnici darovali hasiči krev

Dobrovolní hasiči se sešli v rámci tradiční akce Daruj krev s dobrovolnými hasiči, a to v podzimním termínu v Oblastní nemocnici v Kolíně. „Čtrnáct zástupců ze sedmi SDH tak navýšilo prozatímní letošní celkovou účast na 65 dárců z našich 30 sborů dobrovolných hasičů,“ uvedla Lída Voslářová, vedoucí Rady prevence Okresního sdružení hasičů v Kolíně.

Počet dárců se navyšuje a hasiči z toho mají radost. „V roce 2019 jsme evidovali 19 dárců ze sedmi našich sborů dobrovolných hasičů. V loňském roce se k naší akci přihlásilo 102 dárců ze třiceti našich sborů dobrovolných hasičů, darovaná krev či její složky byla celkem 246krát,“ vysvětlila.

Za období let 2010 - 2018 se zapojili členové ze 40 sborů a darovaná krev nebo její složky byla celkem v 1004 případech. „Pro představu to je zhruba polovina hasičské nádrže pro požární sport,“ řekla Lída Voslářová.

„Motivace darovat krev patří k člověku jako takovému," podotkla Lída Voslářová. „Jde o snahu pomoci zachránit někomu život a zde není rozdíl, zda jste hasič, rybář či myslivec,“ uvedla.