V Kolíně rozdávala žena zadarmo pervitin

Dvaatřicetiletá žena, která v Kolíně distribuovala pervitin a v některých případech i zadarmo, může stávit ve vězení až pět let. 

„Žena si myslela, že když bude dávat svým známým drogy zadarmo či za protislužbu, není to trestné. Neznalost zákona ale neomlouvá,“ předeslala mluvčí policie Michaela Richterová.

Nejméně od jara loňského roku žena v místě svého bydliště distribuovala pervitin několika svým pravidelným odběratelům – někdy bezplatně, jindy protislužbou nebo i za nějakou finanční částku.

Kolínští kriminalisté na základě vlastního šetření podezřelou ženu zadrželi a provedli domovní prohlídku. Při té našli a zajistili věci využitelné pro distribuci a užívání drog. „Těmi byly digitální váha, plastové sáčky s nožovým uzávěrem, z nichž některé byly nové, jiné znečištěné od drog, dále pak sušinu odpovídající marihuaně a hašiši, drtičku a injekční stříkačky,“ vyjmenovala mluvčí policie.

Žena nyní čelí obvinění ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za to ji hrozí v případě odsouzení odnětí svobody až pět let.