V Kolíně přibude cyklotrasa, semafory a světelné přechody

Město Kolín nechá díky dotaci instalovat na křižovatce Polepská x Táboritská světelné signalizační zařízení. "Bude se jednat o křižovatku řízenou světelnou signalizací s odbočovacími pruhy do ulice Táboritská se dvěma přechody pro chodce (taktéž se světelnou signalizací),...

Město Kolín nechá díky dotaci instalovat na křižovatce Polepská x Táboritská světelné signalizační zařízení. "Bude se jednat o křižovatku řízenou světelnou signalizací s odbočovacími pruhy do ulice Táboritská se dvěma přechody pro chodce (taktéž se světelnou signalizací), a to v ulici Polepská a Táboritská. Světelný přechod v ulici Polepská doplníme samozřejmě prvky pro přejezd cyklistů," přibližuje záměr, který souvisí s otevřením obchvatu, místostarosta Tomáš Růžička.

Cyklisté se zase mohou těšit na vyznačení cyklotrasy, která povede od okružní křižovatky v ulici Benešova, dále ulicemi Masarykova, Žižkova, Táboritská a na křižovatce s Polepskou ulicí za využití světelného přechodu pro chodce do ulice Orebitská pro směr Polepské údolí.

"V Orebitské ulici zavedeme jednosměrný provoz ve směru od Polepské ulice do Plynárenské. Na dopravní značení této cyklotrasy jsme získali již část finančních prostředků ve výši 300 tisíc korun z grantového programu TPCA Partnerství pro Kolínsko, ostatní finanční prostředky jsme zajistili v rámci vlastního rozpočtu," doplnil 1. zástupce starosty.

www.kolin.cz