V Kolíně pokračoval soud s drogovým gangem z Peček

Kolínský okresní soud projednává případ 14 lidí obžalovaných z výroby a prodeje drog v nedalekých Pečkách. Podle soudce Jiřího Krumla část obžalovaných drogy vyráběla a distribuovala a část je předávala dál. Rozsudek zřejmě padne nejdříve na konci dubna, některým obžalovaným hrozí až deset let vězení. Většina obžalovaných zatím odmítla vypovídat.

Místem distribuce drog byly podle obžaloby Pečky na Kolínsku, drogy se ale vyráběly i na jiných místech v zemi. Při razii v roce 2013 policisté u obžalovaných nalezli mimo drog i nelegálně držené zbraně, odcizená auta a peníze. Kolik peněz si gang výrobou a prodejem prodejem drog, zejména pervitinu, mohl vydělat, si zatím soudce netroufá odhadnout. "Částky jsou různorodé, zatím jsou údaje dost nepřesné," řekl. Rozsahem a počtem lidí je to ale podle něj jedna z největších drogových kauz, kterou musel kolínský soud řešit. Vyslechnuto bude asi 45 svědků a další, kteří budou vyslýchání v utajení.
 
Dnešní jednání už nedoprovázelo ozbrojené policejní komando jako při zahájení líčení v úterý, kdy byla celá budova soudu hlídána policisty se samopaly. Podle Krumla v úterý hrozil zásah z vnějšku. "Bylo to bezpečnostní riziko v obecnější poloze, leč směřující k jednomu člověku, proto ty manévry," řekl.
 
Čtyřtisícové Pečky jsou označovány za město dealerů a narkomanů a dlouhodobě ve Středočeském kraji patří k nejvíc problémovým drogovým oblastem.
 
zdroj: ČTK