V Kolíně hořel byt, jeho obyvatel se ukryl na balkoně

Kolínské hasiče včera zaměstnal požár bytu v sedmém patře. Plameny v bytě uvěznily jeho obyvatele a musel se před nimi ukrýt na balkoně. Hasičům se ho podařilo zachránit, sdělila ČTK mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Podle mluvčí krajské záchranné služby Terezy Janečkové muž utrpěl popáleniny druhého stupně.

Mluvčí kolínské policie Věra Žídková ČTK řekla, že ohnisko požáru bylo zřejmě v ložnici na posteli a je možné, že devětadvacetiletý muž usnul se zapálenou cigaretou. "Případ vyšetřujeme jako obecné ohrožení z nedbalosti," dodala.

Požár vypukl krátce po 13:00. Při příjezdu hasičů byl byt celý v plamenech a na balkoně ležel muž. Hasiči ho vyvedli a předali do péče záchranářům. Podle Janečkové měl popálené nohy a záchranáři měli také podezření na inhalační popálení. Po ošetření proto pacienta převezli do pražské vinohradské nemocnice. Zhruba po půlhodině hasiči dostali plameny pod kontrolu.
 
Z domu muselo být evakuováno 15 lidí, škoda zatím nebyla vyčíslena. Podle Kostkové v budově unikal plyn, teklo topení a celé patro bylo zakouřené.
 
zdroj: ČTK