Tým Tempus ve Štolmíři vyšetřuje, zda se stala vražda

Kriminalisté z týmu Tempus, kteří se zabývají starými neobjasněnými případy a v Českém Brodě minulý týden pomocí bagru prováděli výkopové práce, vyšetřují, zda se stala vražda. Jedná se o vyšetřování násilné trestné činnosti, řekla dnes ČTK Petra Strašilová z tiskového oddělení policejního prezdia. Podle majitele sousedního pozemku ve Štolmíři, části Českého Brodu, býval v místě policejního zásahu výkop pro septik. 

"Násilná trestná činnost zahrnuje jak vraždu, tak i třeba úmyslné ublížení na zdraví, takže je to ještě v rámci šetření. Obecně se teď prošetřuje násilná trestná činnost. To, jestli se jednalo o vraždu a nebo něco jiného, je předmětem šetření," řekla ČTK Strašilová. 
    
Na místě, kde policie vyšetřovala, byl podle majitele sousedního pozemku výkop pro žumpu. Udělal ho bývalý majitel parcely, který je už po smrti. Podle souseda chce nyní pozemek současný vlastník prodat. 
    
Speciální skupina detektivů Tempus vznikla při policejním prezidiu teprve v březnu 2013, ale už si připsala několik úspěchů. Dopadla podezřelé z vraždy podnikatele z Otrokovic na Zlínsku, která se stala před devíti lety, z 13 let staré vraždy číšníka ve Zlíně nebo vraždy vymahače dluhů v Praze, která se stala před dvěma desítkami let. 
    
Tým se zaměřuje na závažné zločiny, které se v minulosti nepodařilo vyřešit a hrozí promlčení. Například čtyři podezřelé ze zmíněné vraždy v Praze zatkli detektivové měsíc před promlčením činu. 
 
zdroj: ČTK