Tým policie pro staré případy vyšetřuje závažný zločin u Č. Brodu

Speciální policejní tým Tempus pro staré neobjasněné případy vyšetřuje u Českého Brodu vážný zločin. ČTK to dnes potvrdila mluvčí policejního prezidia Jana Macalíková, bližší informace ale zatím nechtěla zveřejnit. Podle serveru Blesk.cz odkryli policisté starý hrob ve Štolmíři u Českého Brodu.

Podle serveru policisté kopají na místě, kde je možná někdo pohřben. Do Štolmíře údajně kromě detektivů z týmu Tempus vyrazil například i psovod. Mluvčí prezidia však zatím nechtěla potvrdit, zda kriminalisté vyšetřují vraždu.
 
Speciální skupina detektivů Tempus vznikla na policejním prezidiu teprve v březnu 2013, ale už si připsala několik úspěchů. Dopadla podezřelé z devět let staré vraždy podnikatele z Otrokovic na Zlínsku, 13 let staré vraždy číšníka ve Zlíně nebo vraždy vymahače dluhů v Praze, která se stala dokonce již před zhruba dvěma desítkami let.
 
Tým se zaměřuje na závažné zločiny, které se v minulosti nepodařilo vyřešit a hrozí jejich promlčení. Třeba čtveřici podezřelých ze zmíněné vraždy v Praze zatkli detektivové jen měsíc před promlčením činu.
 
zdroj: ČTK