Svoz bioodpadu bude rozšířen

Svoz biologického odpadu v Kolíně by se mohl rozšířit i do dalších částí města. Zatím probíhal pilotní projekt pouze na území Sendražic, nově se nádoby na bioodpad mají rozmístit do čtvrtí s rodinnými domky a příměstských částí. První místostarosta Tomáš Růžička nám nemohl sdělit, kolik hnědých popelnic se po Kolíně objeví. "Záležet bude i na zájmu obyvatel, neboť nejde o povinnost," dodal.

Svoz biologického odpadu v Kolíně by se mohl rozšířit i do dalších částí města. Zatím probíhal pilotní projekt pouze na území Sendražic, nově se nádoby na bioodpad mají rozmístit do čtvrtí s rodinnými domky a příměstských částí. 

První místostarosta Tomáš Růžička nám nemohl sdělit, kolik hnědých popelnic se po Kolíně objeví. "Záležet bude i na zájmu obyvatel, neboť nejde o povinnost," dodal. Zatímco pilotní projekt provozovala firma AVE Kolín, na sběr bioodpadu na skoro celém území města by měla být vypsána řádná soutěž.

Dosud není jasné, kolik bude městskou kasu rozšíření stát a kdy rozvoz nových biopopelnic začne. Návrh ještě musel radniční odbor regionálního rozvoje dopracovat.