Svoz a likvidace bioodpadu podraží

Také kolínští občané si pravděpodobně připlatí za svoz a likvidaci odpadu. Rada města Kolína doporučila zastupitelům přijmout návrh na zvýšení poplatku ze 498 korun na 650 korun za kalendářní rok pro fyzické osoby. "Pohybujeme se v průměru Středočeského kraje. Stejnou cenu odsouhlasili rovněž v Kutné Hoře, přestože návrh původně zněl o stokorunu dráž," hájí plán radních starosta Vít Rakušan. 

Také kolínští občané si pravděpodobně připlatí za svoz a likvidaci odpadu. Rada města Kolína doporučila zastupitelům přijmout návrh na zvýšení poplatku ze 498 korun na 650 korun za kalendářní rok pro fyzické osoby.

"Pohybujeme se v průměru Středočeského kraje. Stejnou cenu odsouhlasili rovněž v Kutné Hoře, přestože návrh původně zněl o stokorunu dráž," hájí plán radních starosta Vít Rakušan. Zastupitelstvo bude o částce jednat v pondělí. Pokud návrh schválí, začne platit od začátku roku 2013.
 
Vzhledem k finanční situaci města, které je zadlužené skoro 900 miliony korunami, se dá očekávat, že cena poroste každým rokem. Nový zákon, který v květnu podepsal i prezident Václav Klaus, počítá s tím, že obce budou moci od lidí vybírat až 1.000 korun ročně. Vládní poslanci nelogicky míní, že zvýšení poplatku bude lidi motivovat, aby odpad třídili.