Středočeská policie kontroluje myslivce, zatím vše bez problémů

Policisté ve Středočeském kraji začali s pravidelnými podzimními kontrolami myslivců na honech a zatím při nich nezjistili žádné pochybení. Letos dosud zkontrolovali pět honů a 82 myslivců se stejným počtem zbraní, sdělila dnes ČTK mluvčí krajské policie Soňa Budská. V posledních třech letech policisté ve středních Čechách každoročně zkontrolovali 200 honů, 2500 myslivců a stejný počet zbraní. 

Podle Budské se kontroly zatím zaměřily na myslivce na Nymbursku, Kutnohorsku a Berounsku. "Je velmi potěšující, že při kontrolách měli myslivci zbraně i doklady v naprostém pořádku a nikdo z účastníků nepil před ani při honu žádný alkohol," uvedla Budská. 
    
Všichni účastníci honů musí policistům při kontrole předložit zbrojní průkaz, průkaz zbraně a lovecký lístek, ověřuje se také oprávnění a další povinnosti myslivců. 
    
Při porušení zákonných povinností hrozí provinilcům sankce až do 50.000 korun. Pokud kontrola u myslivce zjistí požití alkoholu nebo jiné návykové látky, hrozí mu pokuta a policisté mu mohou zároveň zadržet zbraň. Při opakovaném porušování může přijít i o zbrojní průkaz. 
 
zdroj: ČTK