Silnice na Kutnou Horu se uzavřela

Uzavření výpadovky z Kolína na Čáslav za kolínskou městskou částí Šťáralka způsobilo v první srpnové dny na komunikacích rozruch. Změny v dopravě, kvůli napojení obchvatu na "státní silnici" k Libenicím, postihly zvláště velkou kruhovou křižovatku, Nový most, Polepskou ulici a mnoho dalších napojení na tyto životně důležité organismy kolínské dopravy. 

"První poznatky asi dvě hodiny po uzavření jsou takové, že kdo chce pochopit a dodržuje dopravní předpisy, tak jede po stanovených trasách. Největší problém je s řidiči kamionů a dopravci obecně, kteří se nechtějí smířit s objízdnými trasami a zkouší jezdit po Starokolínské, kde je zákaz pro vozidla nad 7 tun. Na uzavírce jsou nasazeny hlídky Policie ČR, která monitoruje provoz," uvedl vedoucí Odboru dopravy Městského úřadu v Kolíně Jiří Jeřábek.

Dopravní značení k objížďkám je provedeno srozumitelně, vzhledem ke složitosti objízdných tras. Opatření má dvě velká úskalí: Nebezpečná je silnice u Sandberka, hustota dopravy této úzké komunikaci vůbec nesvědčí. Druhou skutečností je, že znalci místních poměrů se vydávají na Kutnou Horu přes Červené Pečky, kde doprava rovněž zhoustla. Tudy objížďka nevede a právě proto cestu řidiči zkouší. Více zítra v novém vydání týdeníku Kolínský Pres.