Romantická města bývají plná zlodějů, dejte si pozor, aby vám nepokazili Valentýna

Začátek nového roku, zimní počasí a výhodné ceny jízdenek a letenek lákají mnoho lidí k cestování. Romantiku svátku sv. Valentýna si jezdí užívat do termálních lázní, útulných horských hotelů nebo velkých evropských měst.  Tento svátek není oblíbený pouze mezi milenci, ale také mezi zloději. Aby vám však romantiku ve dvou nezkazilo nepříjemné překvapení, myslete při balení i na zabezpečení zavazadel. Uložené cennosti jako fotoaparáty, tablety, notebooky nebo mobilní telefony dosahují často hodnoty až několika desítek tisíc, a v případě jejich odcizení jde o citelnou ztrátu.  

Příruční zavazadlo je snadným cílem
Jedním z nečastějších terčů zlodějů jsou příruční zavazadla. Zvlášť při cestování vlakem nebo letadlem stačí nenechavcům jen chvilka vaší nepozornosti. Využijí toho, že na moment usnete nebo si odskočíte na toaletu. To, že vám zavazadlo někdo vykradl, pak zjistíte, až když je pozdě. Příruční zavazadla si přitom můžete jednoduše zabezpečit visacím zámkem s kódem. Tokoz Delta má masivní mosazné tělo a nabízí 10 000 možných číselných kombinací, takže pravděpodobnost náhodného odemčení je minimální. Hodí se k uzamčení kufrů i batohů, které ochrání i před všude se vyskytujícími kapsáři.
 
Visací zámek Tokoz Delta 20/4, doporučená cena na e-shopu Tokoz: 103 Kč

Velké zavazadlo vyžaduje kvalitní zámek
Ani větší zavazadla nejsou během cest v bezpečí. Často se dostanou mimo náš přímý dohled, ať už se jedná o zavazadlový prostor v autobuse nebo halu v hostelu. Proto se vyplatí zabezpečit je odolným zámkem, který znepříjemní případným zlodějům práci. Tokoz Zeta 40 má bytelné ocelové tělo o variabilní oblouk otočný o 360°, což při uzamykání zavazadel zvlášť oceníte. Jedinou výjimkou při zabezpečení zavazadel jsou zavazadlové prostory letadel. Zde myslete na to, že zavazadlo musí být zpřístupněné letištní kontrole. V opačném případě by se mohlo stát, že ho dostanete poničené či dokonce rozřezané.
 
Visací zámek Tokoz Zeta 40, doporučená cena na e-shopu Tokoz: 91 Kč

Na hostelech nejsou zavazadla vždy v bezpečí
Hostely jsou sice výborný způsob, jak ušetřit za mnohdy velmi drahé ubytování, ovšem často s sebou nesou bezpečnostní rizika. Pokoj můžete sdílet s cizími lidmi a skříňky na uložení cenností jsou oblíbeným terčem nenechavců. Proto nespoléhejte na zabezpečení hostelu a vybavte se raději vlastním kvalitním zámkem. Visací zámek Tokoz Gama 40 je certifikovaný v bezpečnostní třídě 3, je zabezpečený proti bumpingu, vyhmatání a odvrtání a vysoce odolný vůči přestřihnutí, přeřezání, vypáčení i dalšímu hrubému násilí. Vzhledem k bezpečnostní certifikaci je vhodné si věci zabezpečené zámkem vždy vyfotit pro případná jednání s pojišťovnou.
 
Visací zámek Tokoz Gama 40, doporučená cena na e-shopu Tokoz: 604 Kč