Paylab spustil mobilní aplikaci, která porovnává platy, už i pro iPhone

Mezinárodní platový portál Paylab spustil iOS verzi mobilní aplikace Paylab Salary Checker, která uživatelům poskytuje informace o platech. Aplikace je připravená zdarma ke stažení v App Store a je dostupná i v češtině. Vývojářský tým Profesia přichází se dvěma inovacemi. Uživatel už nevidí pouze plat na své specifické pracovní pozici, ale i na podobných pozicích. Navíc také získává informace o platech v regionech a jiných zemích.  

Mobilní aplikace Paylab Salary Checker je přirozenou nadstavbou mezinárodního platového portálu Paylab. Od prosince 2016 byla k dispozici jen pro uživatele Androidu v Google Play Store, od nynějška mohou appku na porovnání platu ve svém mobilu využívat i milovníci iPhonů. Aplikace má mezinárodní rozsah, důkazem je i to, že kromě České republiky a okolních zemí, si ji nejvíce stahovali uživatelé v Turecku. 

Informace o výdělcích jsou vnímány jako velmi citlivé téma. Paylab proto spustil tuto anonymní službu, kde si mohou lidé bezpečně a bez obav porovnat svůj plat s ostatními zaměstnanci v zemi. Informace, kterou uživatel dostává, je nenahraditelnou pomůckou při každém pracovním pohovoru, hodnotícím pohovoru se svým nadřízeným, anebo při vyjednávání o zvýšení platu.  

Z mezinárodního průzkumu portálu Paylab vyplývá, že pro lidi je jednodušší cestou ke zvýšení příjmu hledání lépe placeného zaměstnání, než samotné vyjednávání o platu s nadřízeným. Aplikace má za cíl být vhodnou pomůckou pro zaměstnance, aby získali ty nejaktuálnější informace o vývoji platu na své pracovní pozici i na příbuzných pozicích, a byli tak argumentačně připraveni na vyjednávání. 

Jak aplikace funguje a pro koho je určena?

Po vyplnění potřebných vstupních informací pro porovnání platu dostane uživatel aplikace informaci o průměrném měsíčním platu na své pozici a ve svém regionu, případně zemi. Navíc může být pravidelně informován pokaždé, když nový respondent na stejné pozici vyplní informace o svém platu, přičemž plat uživatele bude porovnán s platem nového respondenta. 

V zemích, kde Paylab nedisponuje dostatečným objemem dat od respondentů, získá uživatel po zadání vstupních údajů dokument s užitečnými tipy pro vyjednávání o platu. Zároveň se uživatel dozví, kolik procent respondentů z celosvětové databáze Paylabu vydělává méně než on. Paylab mu dodá srovnání platu podle zadané pozice a regionu hned, jakmile získá dostatečné množství údajů od respondentů v dané zemi. 
 
Data, se kterými si uživatel porovnává plat, jsou aktualizována každý měsíc. Systém ho automaticky každé tři měsíce informuje o aktuálním průměrném platu na jeho pozici. Aplikace je bezpečná a garantuje u dat maximální diskrétnost. 

Aplikace je určena pro všechny zaměstnance, kteří chtějí mít obraz o aktuálním platovém ohodnocení pro svou pracovní pozici, pro lidi, kteří jsou nespokojení se svým platem a chtějí to řešit, i pro ty, kteří si hledají práci a chtějí mít přehled o reálné ceně práce na dané pozici.