Parkoviště u nemocnice by mělo vzniknout za cizí peníze

I když letos v městském rozpočtu chybí peníze na stavbu parkoviště u nemocnice v Žižkově ulici, je možné, že tento rok vznikne. Město plánuje, že jej postaví soukromý subjekt, který dostane pozemek do nájmu.

"Máte pravdu, že v rozpočtu pro rok 2012 nejsou vyčleněny peníze na stavbu parkoviště v ulici Žižkova, najdete zde ale prostředky na pořízení projektu v řádku ´projekty´," vysvětluje starosta Vít Rakušan. "Je to proto, že město Kolín chce realizovat stavbu parkoviště nikoliv ze svých finančních zdrojů, ale formou partnerského projektu, respektive formou pronájmu pozemku jinému subjektu, který bude vybrán soutěží a to za předem stanovených podmínek - vybudování a provozování parkoviště, které vítěz zrealizuje na své náklady," pokračuje starosta.

Na kolik parkoviště vyjde, zatím neví. "Město Kolín bude mít k dispozici rozpočet nákladů v rámci prováděcí dokumentace, která bude dokončena po vydání územního rozhodnutí, " dodal Vít Rakušan.

Nové parkoviště by mělo mít kapacitu 119 parkovacích míst. Jinak pro letošek město vyčlenilo bez 100 tisíc 3 miliony korun na rozšíření parkovacích míst v ulici Rimavské Soboty.

www.kolin.cz