Právě se nacházíte:

Ovocné sady Bříství

Ovocné sady Bříství se nacházejí cca 8km od Kolína směrem na Český Brod mezi obcemi Křečhoř a Chocenice. Již ve druhé polovině 19. století se na našem statku úspěšně rozvíjelo ovocnářství, přičemž se ve velkém množství pěstovaly především jabloně a švestky. Nyní jsme 10. generací rodu Žertů na Bříství. 

Hospodaříme na 20 ha půdy, z čehož je 14 ha osazeno stromy jabloní s různou druhovou skladbou (např. odrůdy Gala, Golden Delicious, Delbar, Florina, Jonagored, Mutzu, Šampion, Wilmuta aj.), 2 ha hrušněmi (Bohemika, Dicolor, Konference) a 5 ha zabírají pole pro pěstování jahod, které je možné si zakoupit natrhané nebo samosběrem každý rok zhruba od konce května. Funguje zde velkoobchod i maloobchodní prodej jablek, hrušek a jahod. Naším cílem je vypěstovat kvalitní a hlavně zdravé ovoce, což vyžaduje uplatňovat celý soubor opatření při jeho pěstování, zejména silně omezit používání chemických přípravků. Při ochraně ovoce před chorobami a škůdci dáváme přednost mechanickému a biologickému ošetřování. To dokazují ochranné známky SISPO a Polabí regionální produkt – Zdravé ovoce z Bříství, které byly našemu ovoci uděleny.
 
Jsme členy sdružení BioSad, Ovocnářské unie ČR, Středočeské ovocnářské unie z.s. a členy Svazu pro integrované systémy pěstování ovoce (SISPO). Chlazení ovoce pro jeho uchování (zejména jablka prodáváme až do poloviny jara) máme zajištěno ve vlastních skladovacích prostorech. Celoročně také nabízíme ovocné mošty, nektary, sirupy, vína, med, mák a sezónně i burčák, brambory, cibuli a česnek. Podél našich sadů je vedena také Středočeská ovocná stezka, což je tematicky zaměřená cyklostezka ve Středočeském kraji rozprostírající se mezi Kolínem a Českým Brodem. U vstupních vrat k nám je také umístěna schránka s razítkem i do Vaší sbírky či průvodce. 
 
Otevřeno v sezóně máme každý den, mimo sezónu od pondělí do soboty a jinak po telefonické dohodě. Více informací lze nalézt na stránkách www.bristvi.cz nebo www.111jahody.cz