Právě se nacházíte:

Noc kostelů na Kolínsku

Zítra se také na Kolínsku uskuteční Noc kostelů. Proběhne nejen v celé České republice, ale i v Rakousku, na Slovensku, v Německu či Nizozemí. Jejím záměrem je představit často při neformálním setkání křesťanskou víru a tradici, spiritualitu i modlitbu, připraveno je mnoho kulturně-naučných programů.

Myšlenka otevřít kostely v noci vznikla v roce 2005 ve Vídni, kdy se pod názvem Lange Nacht der Kirchen konala Noc kostelů poprvé. V Česku se událost koná s úspěchem již potřetí.

Letos se v tuto noc otevře 1.200 kostelů a modliteben, z toho 220 v Praze a Středočeském kraji, na Kolínsku jich bude 15, v samotném Kolíně pak 3. Noc kostelů zahájí v 18 hodin vyzvánění zvonů, program v jednotlivých kostelech je velmi pestrý často trvá až do půlnoci, nocleh v kostele či celonoční bdění však nikdo nenavrhuje.
 
Nabízena jsou však jiná překvapení, programy jsou často vstřícné k dětem, které slaví 1. června svůj mezinárodní svátek, oslovit by měly intelektuály, "prožitkáře" i návštěvníky s hravou myslí. Podrobný program je k dispozici na www.nockostelu.cz.