Nemocnice Kolín má nové vybavení pro pacienty s mozkovou příhodou

Oblastní nemocnice Kolín příští týden otevře nově vybavené iktové centrum pro léčbu pacientů po mozkové příhodě na neurologickém oddělení. Práce byly dokončeny na konci července a nové vybavení stálo více než 17 milionů korun, informovala dnes ČTK Stanislava Hamouzová z kolínské nemocnice. Většinu nákladů zaplatila dotace z evropských fondů, část zaplatil Středočeský kraj. 

Mezi nové vybavení iktového centra nyní patří například ultrazvukové přístroje, monitory, resuscitační lůžka, sady infuzní a odsávací techniky pro všechny typy pořízených lůžek, přístroje pro terapii, rehabilitaci nebo vířivky. "Pořízením výše uvedené přístrojové techniky bylo dosaženo cíle projektu, tedy zkvalitnění poskytované lékařské péče ve spádové oblasti nemocnice," uvedla Hamouzová. Včasně zahájená rehabilitace po mozkové příhodě je podle ní důležitá pro obnovu poškozených nebo ztracených tělesných funkcí a návrat pacienta do života. 
    
Iktové centrum v Kolíně zajišťuje primární spádovou oblast východní části Středočeského kraje, tedy Kolínsko, Českobrodsko, část Prahy- východ, Kutnohorsko, Čáslavsko a Nymbursko. Ročně je v ní hospitalizováno více než 500 pacientů s mozkovou příhodou. 
 
zdroj: ČTK