Nejen zaměstnanci TPCA by měli využívat obecní byty

Město Kolín už rok usiluje o změnu režimu v obecních bytech v lokalitě Vodárna a Kasárna, které přednostně využívají pouze zaměstnanci TPCA.

Ačkoli se zadlužilo téměř miliardovou sumou v dobré víře, že tehdejší vláda Miloše Zemana uhradí slíbené závazky, nemůže s nimi nakládat svobodně, jak by chtělo. Chce se proto domluvit s nejen s vedením automobilky, ale i se Státním fondem rozvoje bydlení, jenž tvoří třetí smluvní stranu, že by volná obydlí použilo pro zájemce z řad ostatních občanů.

"Nyní čekáme na vyjádření státního fondu. Nevíme, zda se podaří prolomit jeho podmínky ohledně předmětných bytů," řekl místostarosta Tomáš Růžička.

Jedná se především o malometrážní jednotky, o něž je mezi čekateli na městský byt velký zájem. Město totiž disponuje hlavně byty o větší podlahové ploše. "Za to jsme připraveni naše byty poskytnout zaměstnancům TPCA," připojil starosta Vít Rakušan. Podle něho by to vedlo k lepšímu sžití zaměstnanců automobilového závodu s obyvateli Kolína, u nichž většina nemá právě nejlepší pověst. "Také usilujeme o to, aby obyvatelé domů v lokalitách Kasárna a Vodárna nebyli jen zaměstnanci TPCA a netvořili uzavřenou komunitu. Uvedený způsob je dobré řešení, " uvedl mluvčí automobilky Radek Kňava. Město má k dispozici 851 bytů určených pouze pro pracovníky TPCA. Podle Tomáše Růžičky bylo v lednu 80 obydlí volných. Mezitím ale automobilka dodala městu další seznam obyvatel těchto bytů.

www.kolin.cz