Na Kolín budou brzy dohlížet dvě nové kamery

Dvojice nových kamer bude střežit lokalitu poblíž kolínského hlavního nádraží a Polepskou ulici. Půlmilionová investice navýší počet kamerových bodů v Kolíně na rovnou dvacítku, další se budou opravovat.

Nové kamery budou umístěny v ulicích Pražské a Polepské. „Vybrali jsme tyto ulice z důvodu, že bude vidět do všech stran," řekla Jiřina Holubová, tisková mluvčí kolínské radnice. Dohlížet budou na chodce a dopravní situaci, hlavně v Polepské, kde se kvůli uvedení obchvatu do provozu očekává nárůst dopravy.

Podle místostarosty Tomáše Růžičky město obnovuje i další kamery. „Některé z nich jsou poškozené, některé nefunkční, proto je dáváme do pořádku," vysvětlil.
 
Hlavní neduh kamerového systému spočívá prý v technologickém zastarání a nedokonalé údržbě. Spousta kamer má problémy se záznamem, rozlišení videa není ideální. To už dříve okomentoval Vít Rakušan, starosta Kolína.
 
Ten také řekl, že bývalé vedení udělalo chybu, když v roce 2007 převedlo kamerový systém z majetku města na odbor regionálního rozvoje. „Od toho data nebyla již nasmlouvána servisní firma, údržby se prováděly vlastními silami, že tu a tam někdo vyčistil kameru," popsal Vít Rakušan údržbu, která se odehrávala víceméně na koleně.
 
Situace by se ale podle starosty Víta Rakušana mělo brzy změnit. „Do konce roku 2013 bychom měli mít funkční a relativně moderní kamerový systém," řekl Vít Rakušan.