Na 21. Ples města Kolína se již prodávají lístky

Přestože zima ještě pořádně nezačala, v  kolínském Městském společenském domě  už vrcholí přípravy na nastávající plesovou sezónu. Mezi téměř třicítkou bálů je tradičně jedním z prvních a nejnavštěvovanějších ples Města Kolína. "V poslední době jsem změnil jeho podobu v tom, že zvu špičkovou dechovou kapelu, která zahraje milovníkům polek a valčíků zhruba 90 minut v úvodu plesu ve velkém sále," říká ředitel společenského domu Zdeněk Hejduk. 

Tentokrát vystoupí mladá kapela Jižani. "Každoročně fotím dvoudenní přehlídku dechových hudeb Hraj, kapelo hraj na pražském výstavišti a tam si vždycky kapelu vyhlédnu. Jižani se mi moc líbili a navíc v té době byli finalisty soutěže Zlatá křídlovka 2012. Na podzim jsem se opak dozvěděl, že tuto soutěž vyhráli a jsou majiteli titulu Zlatá křídlovka a Mistr České republiky 2012," rekapituluje Zdeněk Hejduk.

Jižany ve velkém sále vystřídá taneční orchestr Paragraf 202 s famózní zpěvačkou Janou Bechyňovou a o půlnoci host Petr Vondráček s rokenrolovou kapelou Lokomotiva. Novinky návštěvníky čekají i na dalších místech. "Před salónky Combo 2 vystřídá neméně dobrá a oblíbená Sendražanka s pestrým repertoárem a třemi saxofony, akordeonem či akustickou kytarou v sestavě, v Komorním sále se pak budou střídat místní mladí jazzmani Kronos Combo s naopak letitými rockery z úvalské kapely The Snails. Samozřejmostí je účast pohybových skupin a možná přijde i Rasputin," vypočítává šéf MSD. Vstupenky v ceně 300 korun včetně jídla se už v pokladně společenského domu prodávají.