Město převzalo starost o sáčky na psí exkrementy

Město Kolín už financuje plnění stávajících zásobníků sáčky na psí exkrementy. O to se donedávna staralo Rodinné centrum Hvězdička, které na instalaci závěsných zařízení dostalo 400 tisíc korun z programu TPCA Partnerství pro Kolínsko. 

Systém rozjelo v září 2010, když instalovalo první zásobník v Borkách. O 2 měsíce později přidalo dalších 130 závěsných zařízení v centru i na sídlištích. Když peníze Hvězdička vyčerpala, požádala Andrea Kornucová o převzetí služby město. To se projektu nakonec přece jen chopilo, i když ne příliš nadšeně. Starosta Vít Rakušan si obecně myslí, že je správné, aby zásobníky v Kolíně byly, protože je to "civilizovaných zemích obvyklé", na druhou stranu na adresu Hvězdičky prohodil, že "je vždy potřeba zvažovat, zda projekt rozjet a pak nechat pokračování na městě".

O rozhodnutí města ujmout se záměru do budoucna by měla napovědět cena, za kterou bude firma AVE Kolín ochotna sáčky rozvážet. Ta prý sice zatím stále není známa, ale 1. místostarosta Tomáš Růžička si myslí, že zrušení by bylo to poslední, jak by se město k projektu zachovalo. Proto zatím náklady hradí městský odbor regionálního rozvoje.