Kulturák bude mít nový výtah

Městský společenský dům v Kolíně si zřejmě v říjnu polepší o nový výtah. "Stávající je nejen poruchový, není týdne, aby tady nebyli opraváři, ale především malý. Samozřejmě, že výtahová šachta neumožňuje nějaké enormní zvětšení, ale tady rozhoduje každý centimetr - stalo se třeba, že přijela kapela Horkýže Slíže s basovými bednami, které se do výtahu nevešly právě o centimetr a musely se nosit po schodech...

Městský společenský dům v Kolíně si zřejmě v říjnu polepší o nový výtah. "Stávající je nejen poruchový, není týdne, aby tady nebyli opraváři, ale především malý. Samozřejmě, že výtahová šachta neumožňuje nějaké enormní zvětšení, ale tady rozhoduje každý centimetr - stalo se třeba, že přijela kapela Horkýže Slíže s basovými bednami, které se do výtahu nevešly právě o centimetr a musely se nosit po schodech. Navíc tento výtah už nevyhovuje současným normám a předpisům. A co je vůbec nepochopitelné - soudruzi tehdy postavili třípatrový kulturní dům, ale výtah vyprojektovali a instalovali jen do patra druhého," vysvětlil ředitel kulturního zařízení Zdeněk Hejduk.

Výtah povede i do 3. patra, což je velmi podstatné plus. "Ze stávající výtahové šachty ve 3. patře bude další zastávka, takže třeba senioři navštěvující koncerty Kruhu přátel hudby budou moci pohodlně vyjet až do tohoto aktuálního patra. Stejně tak odpadne stěhování aparatury na menší koncerty ze 2. do 3. patra ručně po schodech," doplnil šéf MSD.
 
Výtah bude moderní se všemi současnými bezpečnostními prvky a jeho kabina bude větší než u toho současného, což kromě stěhování všeho možného ocení samozřejmě i vozíčkáři, kteří se sice do stávajícího výtahu vešli, ale někdy se muselo něco odmontovat na jejich vozíku.