Kriminalisté zadrželi muže podezřelého z vraždy ženy na Kolínsku

Kriminalisté zadrželi v Kolíně muže podezřelého z vraždy ženy v drážním domku ve Velimi na Kolínsku i jeho komplice. Hrozí mu 18 let vězení, komplici čtyři roky. Oba podezřelí se přiznali a nyní jsou ve vazbě. Už dříve byli opakovaně odsouzeni za trestnou činnost. ČTK to řekla mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová.

Tělo sedmatřicetileté ženy z Poděbrad bylo nalezeno ve volně přístupném drážním domku 6. dubna, žena byla naposledy spatřena 7. února, kdy v doprovodu minimálně jednoho muže odjela z Poděbrad do Velimi. Soudní pitva potvrdila, že žena zemřela násilnou smrtí. "Důvodem vraždy byla hádka o nákup alkoholu. Pětačtyřicetiletý muž udeřil oběť tupým předmětem," uvedla Zatloukalová.Devětačtyřicetiletý komplic pak pomáhal svému známému uklidit stopy. Těžce zraněnou ženu ponechali v domku, kde následně svým zraněním podlehla. Pětačtyřicetiletý muž je důvodně podezřelý z vraždy, jeho komplic z neposkytnutí pomoci a nadržování.
 
Letos už středočeští kriminalisté vyšetřili osm vražd a pokusů o vraždu, sedm jich objasnili. Zatím se nepodařilo objasnit případ mrtvého muže nalezeného v Labi v Dolních Beřkovicích na Mělnicku.
 
zdroj: ČTK