Komunisté vyhráli na Kolínsku

Výsledky krajských voleb ve Středočeském kraji, zvlášť na Kolínsku, jsou šokující, ale očekávané. Největší zastoupení v 65hlavém zastupitelstvu bude mít Česká strana sociálně demokratická, která obsadí 20 míst, následují Komunistická strana Čech a Moravy s 19 posty, Občanská demokratická strana se 16 a TOP 09 a Starostové pro Středočeský kraj s 10 pozicemi. Žádný jiný volební subjekt se do krajského zastupitelstva nedostal. 

Výsledky krajských voleb ve Středočeském kraji, zvlášť na Kolínsku, jsou šokující, ale očekávané. Největší zastoupení v 65hlavém zastupitelstvu bude mít Česká strana sociálně demokratická, která obsadí 20 míst, následují Komunistická strana Čech a Moravy s 19 posty, Občanská demokratická strana se 16 a TOP 09 a Starostové pro Středočeský kraj s 10 pozicemi.

Žádný jiný volební subjekt se do krajského zastupitelstva nedostal. Z Kolínska se do něj propracovali Vít Rakušan z Kolína, Josef Polák z ODS a Marek Semerád s Lenkou Mlynářovou z ČSSD.
 
Na Kolínsku získali nejvíce hlasů komunisté, jímž voliči dali skoro 23 procent hlasů. O pár desetin procent dostali sociální demokraté, třetí byla topka spolu se starosty a čtvrtí občanští demokraté. Přímo v Kolíně zvítězili TOP 09 + Starostové (23,61 %)  před ČSSD (21,99 %), KSČM (19,84 %) a ODS (11,32 %).