Komunální volby budou v listopadu v Barchovicích i Okřínku

Nové komunální volby se 23. listopadu uskuteční v obcích Okřínek na Nymbursku i Barchovicích na Kolínsku. V Okřínku si budou voliči vybírat z osmi kandidátních listin a v Barchovicích ze dvou. ČTK to řekly pracovnice městských úřadů, kam se do dnešních 16:00 mohly kandidátky podávat. V obou obcích se budou konat nové volby, protože tam klesl počet členů zastupitelstva pod zákonnou hranici pěti. 

V Barchovicích na Kolínsku se naposledy komunální volby konaly letos v dubnu. Zvítězili v nich nezávislí kandidáti s 61 procenty platných hlasů, kteří v obecním zastupitelstvu obsadili tři křesla. Konkurenční Sdružení nezávislých kandidátů pro obce Barchovice, Hryzely, Radlice získalo dva mandáty. 
    
Jeden z nezávislých zastupitelů však na svojí rezignoval a na ustavujícím jednání zastupitelstva odmítli složit slib dva další zastupitelé. Jednání proto bylo ukončeno pro nedostačující počet členů zastupitelstva a volby se musejí uskutečnit znovu. Podle Ivany Mičechové ze správního odboru městského úřadu v Kouřimi se obě uskupení střetnou znovu i v listopadových volbách. V jejich kandidátkách nenašla chyby. 
    
V Okřínku na Nymbursku jeden z pěti zastupitelů kvůli neshodám ze své funkce odstoupil a zastupitelstvo se stalo neusnášeníschopným. Pracovnice městského úřadu v Poděbradech měly k dispozici pět kandidátních listin a ve středu odpoledne ještě tři přibyly. 
    
Nové komunální volby se budou v listopadu konat také v obcích Stošíkovice na Louce na Znojemsku a Staňkovice na Litoměřicku. 
 
zdroj: ČTK