Právě se nacházíte:

Kolínské Alíkoviny

Pozítří se koná nejdůležitější psí událost  v Kolíně - Kolínské Alíkoviny. Začátek je ve 13 hodin v kaštanové aleji u restaurace Stap v lesoparku Borky v Kolíně. Příchozí mohou dobrovolným vstupným přispět do kasičky Psího útulku Kolín, soutěžící uhradí vstupní poplatek 100 korun a přidají drobný finanční dar pro útulek. 

Zápis hafanů a dvojnožců do soutěží je od 12 do 13 hodin. Jejich majitel musí při veterinární kontrole předložit platný očkovací průkaz, nutná jsou očkování proti psince, parvoviróze a vzteklině. Do soutěží nemohou být zařazeni psi nemocní, agresivní a hárající feny. Zúčastnit se mohou všichni zdraví psi bez rozdílu ušlechtilosti, velikosti či barev, od 6 měsíců věku.

Oproti předchozím ročníkům se lze zapsat pouze do některých disciplín, není povinnost účastnit se všech. Vyhlášení výsledků proběhne na konci akce, budou vyhlášeni nejúspěšnější psi z každé disciplíny.
 
Pejsci a dvojnožci budou soutěžit v disciplínách:
 
1) Psí překážková dráha (děleno na malé a velké psy),
2) Ukaž, co umíš (zde je možné předvést aport, podávání tlapek, agility, odstavení, tanec se psem, či cokoliv jiného, co společně nacvičíte),
3) Dítě a pes (jak nám to spolu sluší) a
4) Psí karneval (soutěž o nejoriginálnější psí masku, hodnocení je možné vylepšit i maskou lidskou, děleno na malé a velké psy).
 
Doprovodný program zahrnuje: ukázky agility v podání profesionálních závodníků, ukázku flyballu, projížďky v psím spřežení, ukázky poslušnosti, obrany a zadržení pachatele v podání netradičních plemen (například královským pudlem) a ukázku práce asistenčního psa. Vzácným hostem má být herec Zdeněk Srstka.