Kolínská malá auta již tolik nefrčí

Společnost TPCA znovu musela snížit své výrobní plány a letos vyrobí pouze 215 tisíc vozů. Podle tamního ředitele kontroly kvality Roberta Kimla je další snížení plánu reakcí na špatný vývoj na trhu s osobními auty, zvláště pak v segmentu nejmenších aut. Oproti předchozí redukci ale firma nepočítá s tím, že by ještě dále propouštěla, menší odbyt řeší například zpomalením rychlosti linky. 

Společnost TPCA znovu musela snížit své výrobní plány a letos vyrobí pouze 215 tisíc vozů. Podle tamního ředitele kontroly kvality Roberta Kimla je další snížení plánu reakcí na špatný vývoj na trhu s osobními auty, zvláště pak v segmentu nejmenších aut.

Oproti předchozí redukci ale firma nepočítá s tím, že by ještě dále propouštěla, menší odbyt řeší například zpomalením rychlosti linky. V době největšího boomu z ní sjíždělo nové auto každých 54 sekund, teď po 69 vteřinách.
 
Ani příští rok nečeká TPCA růst. Podle IDnes to bylo řečeno na konferenci automobilového průmyslu v Brně, která proběhla minulou středu.