Kolín bude mít nový orientační turistický systém

Kolín bude mít do konce tohoto roku nový orientační turistický systém, který nahradí stávající nahodile umístěné cedule. Bude upozorňovat nejen na nejzajímavější památky, ale i na řepařskou drážku, informační centrum, regionální muzeum, hlavní nádraží a vlakovou zastávku u Kmochova ostrova. Městská rada již schválila oslovení uchazečů o realizaci zakázky. 

"Jde o nápad Komise pro propagaci města. Kolínu smysluplný systém chybí. Vycházeli jsme ze zkušenosti některých měst. Oslovili jsme firmy, které mají s danou problematikou zkušenost, mají slušné reference a pracovaly na zakázce ve městech, kde se nám orientační systém zdál povedený. Jako příklad mohu uvést Kutnou Horu," zdůvodnil vypsání zakázky starosta Vít Rakušan.

Osmdesát tři ukazatelů má odkazovat celkem na 17 cílů: chrám sv. Bartoloměje, synagoga, radnice, zámek, starý i nový židovský hřbitov, práchovna, Kmochův ostrov s pomníkem Františka Kmocha, kostel církve Československé husitské spolu s pomníkem Mistra Jana Husa a v neposlední řadě kostely Nejsvětější trojice, sv. Víta a sv. Jana Křtitele. Město má v rozpočtu připraveno 300 tisíc korun, cenu ale může srazit soutěž.