Kolín 8. května slavnostně uvede do provozu nové molo se šlapadly

Kolín 8. května při Dni záchranářů slavnostně otevře přístavní můstek se šlapadly na slepém rameni Labe u Kmochova ostrova. Půjčovna šlapadel by měla být v provozu každoročně od června do září. Zatím budou k dispozici čtyři šlapadla, v případě zájmu by se v budoucnu pořídily další dopravní prostředky, řekl ČTK místostarosta Jan Pospíšil (TOP 09). 

Půjčovnu šlapadel bude provozovat Správa městských sportovišť Kolín stejně jako ostatní atrakce na přilehlém Kmochově ostrově. Zapůjčení dvoumístného šlapadla bude stát 90 korun na hodinu, čtyřmístného 130 korun na hodinu. "Nebude se moct jezdit pod most, protože se z důvodu revitalizace tato část nesmí komerčně, rybářsky ani sportovně využívat, jsou tam čolkové," řekl Pospíšil. Molo za více než 700.000 korun město nechalo postavit z grantu kolínské automobilky TPCA. 
    
Celý Kmochův ostrov prochází postupnou a dlouhodobou revitalizací. S připravenou studií změn na ostrově chtějí radní seznámit i obyvatele a dát jim prostor k vyjádření. Kolín plánuje ostrov proměnit na reprezentativní prostor, kde lidé najdou možnosti i pro sportovní a kulturní vyžití. Nyní slouží spíše k procházkám a občasnému pořádání koncertů. Připravená studie, která nabízí několik alternativ, vychází z toho, jak ostrov vypadal za první republiky, kdy na něm byla například restaurace a tančírna. Práce by se měly dělat postupně, tak aby byl ostrov lidem stále přístupný. 
    
Ostrov, který nese jméno hudebního skladatele a kapelníka Františka Kmocha, je přístupný z obou břehů Labe přes lávky pro pěší a cyklisty. 
 
zdroj: ČTK