Jak získat tři dny volna navíc? Nakupujte jídlo online

Nakupujete online oblečení, boty, lístky do kina i dovolenou, ale pro jídlo stále ještě jezdíte do obchodu? Existuje hned několik důvodů, proč byste to měli změnit. Online nákup vám totiž ušetří nejen čas, ale také peníze a možná i nervy.  

Budete pánem svého času

Proč trávit hodiny tím, co můžete mít hotové během několika minut? Průměrný velký nákup v supermarketu nám zabere 45 minut, menší zhruba polovinu. K tomu musíme připočíst také čas strávený na cestě, parkování, balení a odnos nákupu. Ve výsledku tak ročně strávíme nakupováním základních potřeb do domácnosti téměř tři dny. Tři dny, které můžeme věnovat rodině, sportu nebo třeba příjemnému nicnedělání. Nepřipravujte se o tolik času zbytečně!

Nechci slevu zadarmo

Výdaje za potraviny tvoří pětinu vydání průměrné české domácnosti. Proto se většina z nás snaží nakupovat výhodně. Jen málokdo ale odolá „jedinečným“ nabídkám, které na nás v supermarketu útočí ze všech stran. Už při placení pak ale mnohdy zjistíte, že se vám všechny ty výhody poněkud prodražily. Pokud si nákup raději naklikáte doma, nestane se, že by vás výsledná částka překvapila. Navíc máte, na rozdíl od kamenného obchodu, možnost zboží z košíku až do poslední chvíle pohodlně odstranit. Vyhnete se i lákadlům v regálech u pokladny a nebude vás to táhnout do dalších obchodů poblíž.

Sbohem, davové šílenství

Ať už se jedná o páteční večer nebo třetí adventní neděli, davy lidí nikomu z nás na psychické pohodě nepřidají. Pod tlakem hektické atmosféry okolo často kupujeme zbytečnosti, jen abychom měli nákup co nejrychleji za sebou. Doma pak přichází hořké zjištění, že třetinu věcí nepotřebujeme a třetina pro změnu chybí. Nákup online tenhle problém vyřeší – na gauči vás nikdo popohánět nebude, a pokud večer nestihnete vybrat vše, co potřebujete, dokončíte to ráno u snídaně. A hlavně v klidu!

Vaše auto vám poděkuje

Věděli jste, že obyvatelé Prahy stráví denně v dopravní zácpě 30 minut? Ostravané „pouhých“ 18, ale i to je čas, který si můžete výrazně zkrátit, když omezíte jezdění na nákup. V pohodlí domova nakoupíte během několika minut, a to bez stresu z kolon, špatného počasí nebo hledání místa na parkovišti. Pravděpodobně také ušetříte vaše auto i mnoha škrábanců, kterým by se na přeplněném parkovišti pravděpodobně nevyhnulo. Pokud nakupujete rádi ve velkém, online nákup elegantně vyřeší nakládání a vynášení těžkých tašek s nákupem. Například u Kolonial.cz vám kurýr přinese objednávku až do kuchyně.