Hlasování veřejnosti o dvacítku Rákosníčkových hřišť startuje v únoru

Společnost Lidl pokračuje třetím rokem v projektu Rákosníčkova hřiště. Kde konkrétně v České republice letos dvacet dětských hřišť postaví, rozhodne veřejnost během únorového hlasování, které bude probíhat od 3. do 28. února 2014. 

Šanci získat nové Rákosníčkovo hřiště mají všechna města, v jejichž blízkosti se nachází prodejny Lidl a kde ještě Rákosníčkovo hřiště nebylo postaveno. Lidé mohou výstavbu nového dětského hřiště ve svém okolí podpořit hlasováním na webových stránkách www.lidl-rakosnickova-hriste.cz, na Facebooku Lidl Česká republika, nebo mohou hlas poslat prostřednictvím SMS. Každý hlasující může zároveň vyhrát jednu ze sta atraktivních cen, jako jsou dětská pískoviště, odrážedla a koloběžky, stolní hry a další hodnotné ceny. Průběžné výsledky hlasování bude možné sledovat nejen na webu projektu, ale i prostřednictvím aplikace na facebooku. 
 
„Tento projekt má za cíl podpořit aktivní trávení volného času školáků a předškoláků a jsme rádi, že ho vítají také městské samosprávy, s nimiž je spolupráce bezproblémová. Za dva roky jsme postavili celkem 29 Rákosníčkových hřišť v celkové hodnotě 43,5 milionu korun,“ uvedl Michal Farník, jednatel společnosti Lidl.  
 
Rákosníčkova hřiště přispívají ke zdravému rozvoji dětí, které na něm procvičují hybnost, pružnost, motoriku, ale i navazování sociálních kontaktů či rozvíjení fantazie. Kompletní výstavbu hřiště v hodnotě 1,5 milionu Kč realizuje společnost Lidl. Hřiště je pak následně předáno do správy městu.
 
Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí kolotoč nebo různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. 
 
Více informací o projektu včetně podrobných pravidel hlasování na: