Dopřejte tělu detox a shoďte přebytečná kila

Stále se nemůžete zbavit nashromážděných povánočních nebo zimních kil navíc? Nejste v tom sami. Přes zimu přibere většina lidí, na vině jsou především vánoční svátky, ale přejídání nahrává také chladné počasí. Pod hromadou teplých vrstev oblečení se nějaké kilo navíc schová. Zbavit se přebytečného tuku i toxinů, které jsme si přes zimu v těle pečlivě uložili nemusí být ale až tak náročný úkol. Stačí především chytře upravit jídelníček a dodržovat pitný režim. Kromě zdravějšího jídelníčku pomůže také sport či detoxikační procedury.  

Upravte jídelníček
V první řadě omezte moučné výrobky a jednoduché sacharidy (jako jsou sladkosti, sušenky či bílé pečivo). Také ovoce obsahuje řadu cukrů a je lépe si ho dopřát spíše dopoledne. Místo klasických příloh pak volte větší množství zeleniny či nudle shirataki. Vhodné jsou také přílohy s vysokým obsahem bílkovin jako například quinoa nebo červená čočka. Důležité pravidlo je ale netrápit se hlady, jíst pravidelně a dodržovat pitný režim. Kritická chvíle často nastává v době oběda, kdy buď dietu porušíme nebo se raději nenajíme a večer pak přijde vlčí hlad, který skončí vyjedením celé ledničky.

Proto pokud si nestíháte zdravé jídlo uvařit nebo nemáte v okolí žádnou vhodnou restauraci, nechte si jej jednoduše dovézt. Naše největší online rozvážková služba Dámejídlo.cz nabízí i množství restaurací, kde si můžete objednat jídlo, které vám při shazování kil neuškodí. „V hlavní nabídce najdete i sekce jednotlivých restaurací vhodných při dietách či zdravém stravování, zaměřené například na saláty, zdravou stravu či raw a další, kde můžete snadno vybírat. Stáhnout si můžete i jednoduchou aplikaci do telefonu, díky níž můžete jídlo objednávat snadno odkudkoliv,“ říká Radek Finkous z Dámejídlo.cz.

Hýbejte se
Velmi důležitý je pak samozřejmě také pohyb. Vhodná jsou aerobní či kardio cvičení jako například kruhové tréninky, tabata, zumba, fitbox nebo relativně nový druh cvičení pound, který je inspirovaný rytmickou hrou na bicí. „Množství aktivit je v současné době opravdu velké. Ideální je najít si parťáka nebo parťačku, s nimiž se vám bude cvičit lépe a navíc se budete navzájem motivovat, abyste chodili pravidelně a nevynechávali,“ říká Petr Salomon, spoluzakladatel platfromy Týmuj, přes kterou si lidé organizují sportovní aktivity. 
Pokud nemáte čas sportovat, zkuste se každý den alespoň 20 minut svižněji hýbat, například vynechte jízdu MHD nebo výtahem a jděte pěšky. 

Detoxikujte
Zbavení těla toxinů pomůže nejen během dietních plánů, ale často navrací také ztracenou energii a dobrou náladu. Toxiny mají vliv například i na celulitidu. Vhodné jsou detoxikační čaje, případně také speciální kosmetika. Vyzkoušet můžete i speciální kůry jako jsou tělové zábaly, které přinášejí okamžitý úbytek centimetrů a detoxikaci těla již po prvním zábalu. „Zábaly, tzv. wrapy, spočívají ve správném zabalení těla do 8-10 obinadel, která jsou předem namočena ve speciální lázni obohacené o minerály. Díky působení minerálů dochází k detoxikaci organismu a tím smrštění nafouklých toxických tukových zásob. Tímto procesem dochází k okamžitému úbytku centimetrů,“ říká Zuzana Drnek z Bodywraps.cz.