Právě se nacházíte:

Co je za tou zdí?

V sobotu 15. 2. se v Zásmukách u Kolína konala zajímavá akce, jejímž cílem bylo znovuoživení významné stavební památky - kláštera sv. Františka.

Žáci ZUŠ Sedlčany a žáci ZŠ Zásmuky vytvořili řadu výtvarných i literárních prací, které vznikaly jako odpověď na otázku "Co je za tou zdí?". Nikdo z malých a mladých výtvarníků neznal interiéry kláštera, a proto jsou vzniklé práce fantazijním zpracováním jejich představ. Otevřením výstavy došlo ke konfrontaci těchto představ se skutečností.
 
Vernisáž výstavy doplnilo velmi působivé taneční vystoupení dívek ze ZUŠ Sedlčany, které předvedly pod širým nebem v atriu kláštera. Pro všechny příchozí bylo v refektáři připraveno posezení s čajem a domácím cukrovím. Návštěvníci se dozvěděli zasvěcené informace o historii zásmuckého kláštera z úst Mgr. Vladimíra Rišlinga, ředitele kolínského muzea.
 
Výstava Co je za tou zdí bude v zásmuckém klášteře přístupná do 15. března a navštívit ji je možné po dohodě s hlavním organizátorem Mgr. Kamilem Vrzalem, farářem z Uhlířských Janovic. Právě on usiluje o znovuoživení významných sakrálních staveb v rámci tzv Cesty sedmi kostelů.