Cena za likvidaci odpadu se zvýšila

V pondělí jednali kolínští zastupitelé, na předposlední schůzce tohoto roku se sešli tradičně v městském společenském domě. Přihlíželo jí opět pouze pár občanů, ostatní dali přednost jiné zábavě, příp. je infrormace a rozhodnutí, které se jich mohou bezprostředně dotýkat, nezajímají. V jednom z nejdůležitějších hlasování většina zastupitelů (15 z 27) souhlasila se zdražením svozu a likvidace odpadu z 498 korun na 648 korun ročně pro každou osobu v domácnosti. 

V pondělí jednali kolínští zastupitelé, na předposlední schůzce tohoto roku se sešli tradičně v městském společenském domě. Přihlíželo jí opět pouze pár občanů, ostatní dali přednost jiné zábavě, příp. je infrormace a rozhodnutí, které se jich mohou bezprostředně dotýkat, nezajímají.

V jednom z nejdůležitějších hlasování většina zastupitelů (15 z 27) souhlasila se zdražením svozu a likvidace odpadu z 498 korun na 648 korun ročně pro každou osobu v domácnosti. Nová cena začne platit od začátku rok 2013. Starosta Vít Rakušan podpořil zvýšení sumy náklady na tuto službu, za kterou město platí firmě AVE přes 1 tisíc korun na osobu a rok.
 
Zastupitelstvo zároveň schválilo návrh na prodej nemovitostí na pozemku o velikosti převyšující 5 tisíc metrů čtverečních v ulicích Kmochova a Václavská, kde dříve sídlily technické služby. Společnost K2 Invest z Chrudimi za ně zaplatí 17 milionů korun.