Bývalá školka v ulici Rimavské Soboty bude obnovena

V Kolíně přibude 56 míst pro předškolní děti. Městští zastupitelé schválili 560 tisíc korun na opravu prostor v bývalé mateřské škole v ulici Rimavské Soboty. "Zmíněné místo bude fungovat jako odloučené pracoviště Mateřské školy Masarykova Kolín. Po zapsání tohoto objektu do sítě škol bude na vzniklá volná místa vypsán dodatečný zápis," uvedla mluvčí kolínské radnice Jiřiny Holubové. 

V Kolíně přibude 56 míst pro předškolní děti. Městští zastupitelé schválili 560 tisíc korun na opravu prostor v bývalé mateřské škole v ulici Rimavské Soboty. 

"Zmíněné místo bude fungovat jako odloučené pracoviště Mateřské školy Masarykova Kolín. Po zapsání tohoto objektu do sítě škol bude na vzniklá volná místa vypsán dodatečný zápis," uvedla mluvčí kolínské radnice Jiřiny Holubové.
 
Kolín se aktuálně potýká s nedostatkem míst ve školkách. "Kapacita je v mateřských školách omezená a každoročně na sto procent využita. Po letošním zápisu je zřejmé, že stejně jako v minulých letech, nebude bohužel vyhověno všem žadatelům. Určitě se nedostane na děti dvouleté, nebo děti bydlící mimo Kolín. Přednostně budou přijaty děti předškolního věku, děti od 3 let a děti trvale bydlící v Kolíně, ale jen do možné volné kapacity, " sdělila mluvčí radnice.