Automobilka TPCA věnovala poliklinice v Kolíně příruční defibrilátor

Prezident automobilky TPCA Koreatsu Aoki předal koncem června tohoto roku starostovi Kolína Vítu Rakušanovi příruční defibrilátor. Lékařský přístroj, který dokáže zachraňovat lidské životy, automobilka věnovala městu pro potřeby polikliniky.   

"Jsem velmi rád, že dnes mohu odevzdat do rukou pana starosty a vedení polikliniky nový defibrilátor, který pomůže zachraňovat lidské životy. Být dobrým sousedem pro nás není jen fráze. TPCA si váží dobré spolupráce s regionem a chce ji nadále rozvíjet," uvedl Koreatsu Aoki v průběhu malé slavnosti před budovou nové polikliniky. Starosta Rakušan ocenil, že automobilka naslouchá potřebám města a jeho obyvatel a vyjádřil důvěru v další dobrou spolupráci v budoucnu. "Velmi si vážíme spolupráce s TPCA a musím podotknout, že dnes je to poprvé minimálně za mého působení v čele radnice, co japonský představitel automobilky přednesl svůj projev celý v češtině," dodal s úsměvem Vít Rakušan.  

Poznámka redakce: 

V Průmyslové zóně Ovčáry u Kolína sousedí s automobilovým výrobcem TPCA společnost YUSEN LOGISTICS Czech s.r.o. Do této společnosti byly rovněž dodány defibrilátory, konkrétně šlo o pět kusů DEFIBILÁTORU HEARTSINE 350P.

Defibrilátory dodala v červnu 2017 společnosti YUSEN LOGISTICS Czech s.r.o. firma KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o. a provedla také odborné zaškolení personálu, jak defibrilátory používat.

Společnost KRÁSNÝ - zdravotnická technika se specializuje nejen na DEFIBRILÁTORY, ale také nabízí resuscitační pomůcky pro KARDIOPULMONÁRNÍ RESUSCITACI (KRP) a zdravotnickou techniku a lékařské přístroje pro záchranáře.

Firma KRÁSNÝ - zdravotnická technika spolupracuje s profesionálními záchranáři jako je např. RESCUE HELP, z.s, záchranářské a výukové středisko, kterému bezplatně poskytla trenažer DEFIBRILÁTORU LIFEPOINT.